Sıkça Sorulan Sorular

İhracat Akademisi nedir?

Odamız tarafından firmalarımızın dış ticaret alanında rekabetçiliğinin artırılması, ürettikleri ürünlerin pazar payının geliştirilmesi ve ihtiyaç duyulan donanımlı dış ticaret personeli istihdamının sağlanması amacıyla İhracat Akademisi Projesi düzenlenmektedir.

Eğitim, 8 hafta boyunca teorik ve uygulamalı dış ticaret eğitimi ve danışmanlığı kapsamında olup, günün yarısı akademide teorik eğitim olarak diğer yarısı firmada uygulamalı eğitim olarak gerçekleştirilir.

 

Kursiyere ne sağlamaktadır?

Akademiye kabul alan kursiyerler firmayla eşleştirildikten sonra firma yapısında istihdam edilmektedir.8 hafta boyunca teorik ve uygulamalı dış ticaret eğitimi verilerek alanında donanımlı bir personel olmaları sağlanır.

 

Firmaya ne sağlamaktadır?

Firmalar projede eğitim alan kursiyerler sayesinde üretmiş oldukları ürüne yönelik pazar paylarını artırabilecek, yeni pazarlara açılabilecektir. Ayrıca proje kapsamında firmalara sağlanacak olan danışmanlık hizmetleri aracılığıyla firmaların bünyesinde ticari istihbarat sistemi kurulacaktır. Proje bitiminde ise her firmaya üretmiş olduğu ürüne özel olarak, gerçekliği kanıtlanmış müşteri bilgileri verilecektir.

 

Nasıl başvurabilirim?

akademi.gsotrade.com üzerinden veya ticaret@gso.org.tr adresinden kayıt formu talep edebilirsiniz.

 

Eğitim nerede gerçekleştirilecek?

Gaziantep Sanayi Odası bünyesinden gerçekleştirilecektir.

 

Firma kursiyer eşleştirmesi nasıl yapılacaktır?

Firmalar tarafından başvuru yapan kursiyerlerle mülakat yapılacaktır.

 

Eğitim devam zorunluluğu var mı?

Devamsızlık konusunda eğitim süresinin %10 ‘u aşılamaz.

 

Eğitim döneminde istihdam edilen firma ile uyuşmaz ise ne yapılır?

Firmalar ve kursiyerler proje başlangıcında imzalamış oldukları taahhüt kapsamında mücbir bir durum oluşmadığı sürece taahhütlerini yerine getirirler. Mücbir bir durumun oluşması halinde ise kursiyerin firma eşleşmesi değiştirilir.

 

Firmalar hali hazırda istihdam ettikleri personeli projeye dahil edebilirler mi?

Evet, projeye dahil edebilirler.

 

Akademiye katılım ücreti nedir?

Projede yer alacak kursiyerlerden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Firmalar, eğitim danışmanlık ücreti için kursiyer başına 1.000 TL ödeme yapacaktır.

 

Akademi eğitmenleri kimlerden oluşuyor?

İhracat akademisi ve danışmanlık hizmetlerinin yürütülmesinden NOVO Danışmanlık A.Ş sorumludur. Alanında uzman ve yetkin bir kadro ile odamız öncülüğünde firmaların ihtiyaç duyduğu danışmalık verilecektir.

 

Menü