Hakkımızda

Gaziantep sanayisinin en önemli ihtiyaçlarından olan dış ticaret uzmanı istihdamını karşılamak üzere Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından başlatılan    Dış Ticaret Akademisi Projesi kapsamında ticari istihbarat uygulamaları, hedef pazar tespiti ve raporlama hususunda kursiyerlere birebir eğitim verilmektedir.

Gaziantep sanayisinin ihtiyaç duyduğu, yabancı dil bilen ve en az yüksekokul mezunu kursiyerlerin 160 saate yakın uygulamalı ve teorik dış ticaret eğitimi ve danışmanlığı almasının sağlanması, eğitim sonunda kursiyerlerin daha önceden belirlenen firmalara yerleştirilmesi amacıyla başlatılan proje sektöre kattığı değerle başarıyla devam etmektedir.

Uzman danışmanlık ekibi, kursiyerlerin istihdam edileceği firmaları ziyaret ederek dış ticaret ve ihracat çalışmalarına yönelik danışmanlık vermektedir. Projede yer alan kursiyerlerle birebir yapılacak olan çalışmalar doğrultusunda, her bir kursiyerin uygulamalı eğitim sonunda istihdam edildikleri firma adına ilk ihracat işlemini başarıyla gerçekleştirmesi hedeflenmektedir.

 

Menü